-20% przy skompletowaniu boxa powyżej 200zł, -30% za box powyżej 300zł.

Blog — 2 trymestr RSS


x

Suplementowanie w ciąży - jakie witaminy są najważniejsze?

Suplementacja witamin i minerałów w ciąży jest bardzo ważna dla zdrowia zarówno matki, jak i rozwijającego się płodu. Niektóre witaminy i minerały są szczególnie ważne w czasie ciąży, ponieważ pomagają w prawidłowym rozwoju płodu, zapobiegają powikłaniom ciąży i mogą poprawić zdrowie matki.

Czytaj dalej


x

Najważniejsze badania w 2 trymestrze ciąży

Drugi trymestr ciąży, który zwykle trwa od 13. do 28. tygodnia, jest czasem intensywnego rozwoju płodu. W tym okresie kobieta jest zwykle już pewniejsza siebie w swojej roli matki i zaczyna dostrzegać pierwsze oznaki rosnącego brzucha oraz ruchy dziecka. Jest to także czas, w którym wykonywane są wiele istotnych badań mających na celu zapewnienie zdrowia zarówno matce, jak i dziecku. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze badania w 2 trymestrze ciąży.

Czytaj dalej


x

Jak pozbyć się uczucia mdłości w ciąży?

Nudności w ciąży są bardzo częstym objawem, który występuje u większości kobiet ciężarnych. Aż 8 na 10 kobiet odczuwa nudności w ciąży. Częstość występowania nudności w ciąży może się różnić w zależności od osoby. Niektóre kobiety mogą odczuwać nudności tylko rano, podczas gdy inne mogą odczuwać je przez cały dzień. Nudności zwykle zaczynają się w pierwszym trymestrze ciąży i trwają do 12-14 tygodni ciąży. Poznaj 10 sposobów na nudności w ciąży. 

Czytaj dalej


x

2 trymestr ciąży - dlaczego nazywany jest miesiącem miodowym ciąży?

Drugi trymestr ciąży przypada na 4, 5 i 6 miesiąc ciąży. Często bywa nazywany „miesiącem miodowym ciąży” bo jeśli w pierwszym trymestrze towarzyszyła Ci senność, poranne nudności czy wymioty, to w tym czasie powinnaś poczuć nową energię do działania. Niezaprzeczalnie 2 trymestr jest bezpieczniejszym okresem ciąży niż jej pierwsze trzy miesiące. Potencjalny stres powinien Ci już minąć. Narządy wewnętrzne dziecka i układy w jego organizmie są już wykształcone, zmniejsza się więc ryzyko wad wrodzonych, rzadsze są już poronienia. To też czas kiedy decydujemy się przekazać informacje o naszej ciąży najbliższym.  W drugim trymestrze twój brzuszek jest jeszcze na tyle mały, że nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Wielu kobietom wydaje się, że mogą znów żyć tak aktywnie jak wcześniej - osobiście pamiętam...

Czytaj dalej


x

Ruszyła sprzedaż zestawów dla kobiet w ciąży i młodych mam!

Ruszyła sprzedaż pudełek subskrypcyjnych dla kobiet w ciąży i młodych mam HelloMom! Od dziś na stronie hellomom.pl można zamówić specjalnie wyslekcjonowane zestawy produktów dopasowane do danego trymestru ciąży oraz okresu po porodzie. Misją HelloMom jest wsparcie kobiet w macierzyństwie, poprzez dostarczenie pod ich drzwi starannie wyselekcjonowanych najpotrzebniejszych produktów. 

Czytaj dalej