-20% przy skompletowaniu boxa powyżej 200zł, -30% za box powyżej 300zł.

Blog — ciąża RSS


x

Wiosna w ciąży

Wiosna to czas, który kojarzy się nam z nowym początkiem, promieniami słońca, kwitnącymi kwiatami i ożywieniem natury. Jest to także czas, kiedy wiele z nas spodziewa się dziecka i pragnie przygotować się na przyjście maluszka na świat. W dzisiejszym wpisie chcemy przyjrzeć się temu, jak wiosna wpływa na ciążę i jakie produkty mogą być szczególnie pomocne dla kobiet w ciąży. Zmiany w organizmie kobiety w ciąży wraz z nadejściem wiosny Wiosną pogoda zaczyna się poprawiać, co oznacza, że wiele kobiet zaczyna odczuwać większą energię i motywację do aktywności fizycznej. Dla kobiet w ciąży ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj aktywności fizycznej i odpowiednio zabezpieczyć swoje ciało. Chodzenie, joga dla ciężarnych, pływanie czy jazda na rowerze stacjonarnym to świetne sposoby na aktywność fizyczną...

Czytaj dalej


x

Suplementowanie w ciąży - jakie witaminy są najważniejsze?

Suplementacja witamin i minerałów w ciąży jest bardzo ważna dla zdrowia zarówno matki, jak i rozwijającego się płodu. Niektóre witaminy i minerały są szczególnie ważne w czasie ciąży, ponieważ pomagają w prawidłowym rozwoju płodu, zapobiegają powikłaniom ciąży i mogą poprawić zdrowie matki.

Czytaj dalej


x

Najważniejsze badania w 2 trymestrze ciąży

Drugi trymestr ciąży, który zwykle trwa od 13. do 28. tygodnia, jest czasem intensywnego rozwoju płodu. W tym okresie kobieta jest zwykle już pewniejsza siebie w swojej roli matki i zaczyna dostrzegać pierwsze oznaki rosnącego brzucha oraz ruchy dziecka. Jest to także czas, w którym wykonywane są wiele istotnych badań mających na celu zapewnienie zdrowia zarówno matce, jak i dziecku. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze badania w 2 trymestrze ciąży.

Czytaj dalej


x

Czy w ciąży można jeździć na nartach?

Niektóre zimowe sporty mogą być bezpieczne dla kobiet w ciąży pod warunkiem, że są przeprowadzone z odpowiednim zabezpieczeniem i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości ciężarnej. Oto kilka przykładów zimowych sportów, które mogą być bezpieczne dla kobiet w ciąży:

Czytaj dalej


x

Jak pozbyć się uczucia mdłości w ciąży?

Nudności w ciąży są bardzo częstym objawem, który występuje u większości kobiet ciężarnych. Aż 8 na 10 kobiet odczuwa nudności w ciąży. Częstość występowania nudności w ciąży może się różnić w zależności od osoby. Niektóre kobiety mogą odczuwać nudności tylko rano, podczas gdy inne mogą odczuwać je przez cały dzień. Nudności zwykle zaczynają się w pierwszym trymestrze ciąży i trwają do 12-14 tygodni ciąży. Poznaj 10 sposobów na nudności w ciąży. 

Czytaj dalej