Blog — jak przygotować się do porodu RSS


x

Poradnik dla przyszłych mam: Jak uporządkować swoje potrzeby podczas ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas pełen ekscytacji i oczekiwania. W miarę jak twoje ciało przechodzi przez niezliczone zmiany, niezwykle ważne staje się zarządzanie swoim zdrowiem, komfortem i przygotowaniami do nadejścia nowego członka rodziny. W tym artykule podpowiemy, jak skutecznie uporządkować wszystko, co jest potrzebne w jednym miejscu - od badań w ciąży po niezbędne zakupy dla mamy i dziecka.

Czytaj dalej


x

Natuli - dzieci są ważne dostępne na Hellomom!

HelloMom rozpoczyna współpracę z wydawnictwem Natuli - dzieci są ważne i od teraz w naszym sklepie możecie kupić wybrane pozycje tej wyjątkowej księgarni. Książki i treści od Natuli - dzieci są ważne towarzyszą nam od początku naszej macierzyńskiej drogi i polecamy je wszystkim osobom, którym bliski jest temat świadomego rodzicielstwa. Bardzo cieszymy się, że od dziś możemy przybliżyć te pozycje parom oczekujących narodzin dziecka i młodym rodzicom.

Czytaj dalej


x

2 trymestr ciąży - dlaczego nazywany jest miesiącem miodowym ciąży?

Drugi trymestr ciąży przypada na 4, 5 i 6 miesiąc ciąży. Często bywa nazywany „miesiącem miodowym ciąży” bo jeśli w pierwszym trymestrze towarzyszyła Ci senność, poranne nudności czy wymioty, to w tym czasie powinnaś poczuć nową energię do działania. Niezaprzeczalnie 2 trymestr jest bezpieczniejszym okresem ciąży niż jej pierwsze trzy miesiące. Potencjalny stres powinien Ci już minąć. Narządy wewnętrzne dziecka i układy w jego organizmie są już wykształcone, zmniejsza się więc ryzyko wad wrodzonych, rzadsze są już poronienia. To też czas kiedy decydujemy się przekazać informacje o naszej ciąży najbliższym.  W drugim trymestrze twój brzuszek jest jeszcze na tyle mały, że nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Wielu kobietom wydaje się, że mogą znów żyć tak aktywnie jak wcześniej - osobiście pamiętam...

Czytaj dalej